Son Dakika Siyaset Haberleri, Siyaset Haberleri Son Dakika, Siyaset Habeleri, Sesli Sohbet, Sesli Chat
BirinciSite.Org Sesli Sohbet Sesli Chat SitesiBirinciSite.Org Sesli Sohbet Kameralı Sesli Chat Sitesi

MHP’nin 12. Olağan Kurultayı Başladı, Bahçeli Tek Aday

Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) 12. Olağan Büyük Kurultayı, Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştiriliyor.

YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI

Milli Duruş, Şühedaya Vefa Millete Beka’ temasıyla düzenlenen kurultayı izlemek için gelenler, yoğun güvenlik önlemleri altında salona alındı. Salon dışında atlı polisler de güvenlik önlemlerine eşlik ediyor.

ATATÜRK VE TÜRKEŞ’İN FOTOĞRAFI ASILDI

Kurultayın gerçekleştirileceği salona, Atatürk ile MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in fotoğrafları asıldı. Balonlarla süslenen salonda, Türk bayraklarının yanı sıra ‘Yüreğin, vatan olsun’, ‘Vatanımız, var olsun’, ‘MHP’nin sevdası, milletin bekası’, ‘Milliyetçi Hareket, beka için var elbet’, ‘Vefası olmayanın, bekası olmaz’, ‘Milli duruş, şühedaya vefa, millete beka’ pankartları asıldı.

‘MİLLİ DURUŞ’ VE ‘LİDER BAHÇELİ’ MÜZİKLERİ ÇALIYOR

Salonda, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin fotoğrafçısı Ayhan Günaydın’ın yazdığı ‘2023 Marşı’ ile ‘Milli Duruş’ ve ‘Lider Devlet Bahçeli’ adlı parti müzikleri çalıyor.

Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin tek aday olarak katılacağı kurultaya yaklaşık 3 bin 200 davetli ve bin civarında basın mensubu katılacak. Zeytin Dalı Harekatı dolayısıyla sadeleştirilen kurultay programında ‘2023 Marşı’ ile ‘Lider Devlet Bahçeli’ ve ‘Milli Duruş’ adlı parti müzikleri çalınacak.

Diğer yandan MHP Genel Başkan Yardımcısı Edip Semih Yalçın, kurultay öncesi yaptığı basın açıklamasında, partisinin 12. Olağan Kurultayı’na CHP’yi, HDP’yi ve İYİ Parti’yi davet etmediklerini belirterek, ‘Her 3’ü de üçüz bir şekilde aynı paralelde hareket eden siyasi partiler. Bunun sinirliliğiyle veya hazımsızlığıyla verilen ifadeleri de pek ciddiye almıyoruz’ ifadelerini kullanmıştı.

TEK LİSTE İLE GİDİLMESİ PLANLANIYOR

Bahçeli’nin tek aday olacağı kurultayda, MHP’yi 2019 seçimlerine taşıyacak yönetim kadroları şekillenecek.

Bin 207 delegenin oy kullanması beklenen kurultayda, önce Genel Başkan ardından Merkez Yönetim Kurulu üyeleri seçilecek. Kurultaya, tek listeyle gidilmesi planlanıyor.

Seçimlere, AK Parti ile yapılacak ‘Cumhur İttifakı’ adı altında girme kararı alan Bahçeli’nin, partisinin hem MYK’de hem de Başkanlık Divanında yeni isimlere yer vermesi bekleniyor.

BAHÇELİ SALONA GİRDİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Ankara Spor Salonu’nda düzenlenen 12. Olağan Büyük Kurultayı’na geldi.

Bahçeli’nin salona gelişinde ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganları atıldı. Devlet Bahçeli, ‘bozkurt’ işareti ile salondakileri selamlamasının ardından kendisi için ayrılan yere oturdu.

DİVAN BAŞKANI SEMİH YALÇIN OLDU

MHP 12. Olağan Büyük Kurultayı, çalışmalarına başladı. Açılışın ardından Divan Başkanlığı için seçim yapıldı. MHP Genel Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili Edip Semih Yalçın, divan başkanlığına seçildi. MHP kurultaylarında şimdiye kadar farklı isimler divan başkanlığı yaparken, Semih Yalçın bu görevi ikinci kez üstlendi.

Divan Başkanlığı seçiminin ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Kuran-ı Kerim tilavetinden sonra dua okundu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

escort gaziantep