Son Dakika Siyaset Haberleri, Siyaset Haberleri Son Dakika, Siyaset Habeleri, Sesli Sohbet, Sesli Chat
BirinciSite.Org Sesli Sohbet Sesli Chat SitesiBirinciSite.Org Sesli Sohbet Kameralı Sesli Chat Sitesi

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bulut: Emperyalizme Karşı Savaştayız, Kura Bakmayın

TRT Haber’de ekrana gelen Derin Analiz programında gündemi değerlendiren Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, döviz kurlarında yaşanan dalgalanmaları yorumladı. Türkiye’nin emperyalizme karşı bir savaş verdiğini savunan Bulut, kur seviyesine bakılmaması gerektiğini söyledi.

‘G NOKTASI DOĞUYA KAYDI’

Türkiye-Rusya-İran arasında Ankara’da düzenlenen üçlü zirvenin birilerini çok tahatsız ettiğini savunan Yiğit Bulut, ‘O zirve dünyanın dengesinin, yani dünyanın g noktasının doğuya doğru kaydığının göstergesi. Amerika’dan 4., 5., 6. Filo yola çıkmış. İsterse 7., 8., ve 9. Filo da yola çıksın. Biz imanlı olduktan sonra ne yapacaklar’ diye konuştu.

Türkiye’nin emperyalizme karşı bir savaş verdiğini savunan Bulut, kur seviyesine bakılmaması gerektiğini söyledi.

‘İNGİLİZ BESLEMELERİ GİBİ FAİZLERİ Mİ ARTIRALIM’

Faizlerin artırılması için büyük bir oyunun oynandığının altını çizen Yiğit Bulut, konuyla ilgili şunlar söyledi: ‘Birileri sadece ekrana bakıp ‘Aaa dolar 4,10 olmuş…’ Ne dedi Cumhurbaşkanımız? ‘Bana kur seviyesiyle gelmeyin’ dedi. Ne yapalım? Küresel emperyalizme karşı savaş verdiğimiz noktada, İngiliz beslemelerin ezbere bildiği gibi faizleri mi artıralım?

‘OYUN KURUYORLAR, EMPERYALİZME KARŞI SAVAŞTAYIZ’

Çok açık söylüyorum. Piyasayı buna doğru itmeye çalışıyorlar. Bir oyun kuruyorlar. Yok kur 4,05-4,10 oldu… Arkadaş biz emperyalizme karşı savaş veriyoruz. Bu bir savaş. Kurtuluş Savaşı kadar önemli bir savaş.’

Bir önceki yazımız olan Sivas BBP Sivas İl Başkanı Buluttakipsizliğin Kaldırılması Bizi Memnun Etti Hd başlıklı makalemizde BBP, Büyük Birlik Partisi ve Cumhuriyet Başsavcılığı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni meslekler 2019