Son Dakika Siyaset Haberleri, Siyaset Haberleri Son Dakika, Siyaset Habeleri, Sesli Sohbet, Sesli Chat
BirinciSite.Org Sesli Sohbet Sesli Chat SitesiBirinciSite.Org Sesli Sohbet Kameralı Sesli Chat Sitesi

İzmir-Gol Kralı AK Parti İzmir’den Milletvekili Aday Adayı Oldu

Gol kralı AK Parti İzmir’den milletvekili aday adayı oldu

Kamuoyunda ‘Gol kralı’ olarak bilinen eski milli futbolcu Tanju Çolak, siyasette şansını denemeyi sürdürüyor. 2015 yılında İstanbul’dan aday adayı olan Tanju Çolak, bu kez İzmir’de AK Parti’den aday adaylığı için başvuruda bulundu. Kalabalık bir grupla il binasına giderek başvurusunu yapan Çolak, ‘Beyefendiye olan saygımız, sevgimiz ve sporcu kişiliği beni çok etkiliyor dedi.

Eski milli futbolcu Tanju Çolak, AK Parti İzmir 1’inci bölgeden milletvekili aday adayı olmak için başvurusunu İl Başkanlığı’na yaptı. 2014 yılında İzmir’in Urla ilçesinde yine AK Parti’den belediye başkanlığı için aday adayı olan Çolak, 2015 genel seçimlerinde de İstanbul’dan AK Parti milletvekili aday adayı olmak istemiş ancak aday gösterilmemişti. Vekillik şansını bu kez İzmir’den deneyen Tanju Çolak, ‘İzmir’i çok seviyorum. İzmir aşığıyım. İzmir’e yabancı değilim. İzmir’e gelip gidiyorum. Urla’da yazlık bir evim var dedi. Toplum tarafından çok karşılık gördüğünü savunan Çolak, ‘Halkın teveccühü, sıcaklığı nedeniyle Cumhurbaşkanımızın yanında olma ihtiyacını hissettim. Sporcu kişiliği, duruşu beni çok etkiledi diye konuştu.

BAĞLILIĞIMI BİLDİRMEK İÇİN BURADAYIM

2014 seçimlerinde de aday olduğunu anımsatan Tanju Çolak, şunları söyledi’Bağlığımı tekrar bildirmek için bugün burada adaylığımızı koyduk. Konyalılar, Trabzonlular, sivil toplum örgütleri, spor kulüpleri bize çok yoğun destek verdi ve istekli oldular. Biz de dostlarım, arkadaşlarımla buraya gelip müracaatımızı yaptık. Vatanımıza, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Varlığımız hep AK Parti’de devam etti. Beyefendiye olan saygımız, sevgimiz ve sporcu kişiliği beni çok etkiliyor. Tanju Çolak olarak AK Parti’de uzun yıllardır yoluma devam ediyorum. Görev verilsin verilmesin hiç önemli değil. Biz bağlılığımızı bildirmek için bugün buradayız diye konuştu. Çolak’ın başvuru dosyasında aday adaylık için tercih ettiği ikinci bölge, Samsun olarak belirtildi. Çolak, başvurusunu yaptıktan sonra il binasından ayrıldı.

Bir önceki yazımız olan Ankara'da Sarı-Lacivert Kutlama başlıklı makalemizde Ankara, Ankaragücü ve Beştepe hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni meslekler 2019