yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Hasan Arat: Beşiktaş’ı temsil etmek ulusal bir iştir

AA

Kulübü’nde 3 Aralık’ta gerçekleştirilecek fevkalâde seçimli genel şurasında Serdal Adalı ile yarışacak Hasan Arat, Anadolu Ajansı muhabirlerinin sorularını yanıtladı.

Beşiktaş’ın düşünceli bir süreçten geçtiğini belirten Hasan Arat, şu tabirleri kullandı:

Temmuz ayında ihtarda bulundum. 22 Ağustos’ta harikulâde genel konseye gidilmesini söyledim. Bu, idare tarafından tam anlaşılamadı ancak 45 gün sonra inanılmaz seçim kararı alındı. 6 Ekim’de alınan bu kararın tarihi uzun müddet açıklanmadı. 3 Aralık’ta seçim olacak. Seçim tarihi 17 Aralık olarak açıklanmıştı. Dünyanın hiçbir yerinde bu türlü bir şey yok. Harika seçimler 30 gün içinde yapılmalıdır. İdareler istifa etmelidir. İdare hala istifa etmedi.

“Kişisel ihtiraslar maalesef Beşiktaş’ın önüne geçti”

Yaptığı ihtarların idare şurası tarafından dikkate alınmadığını aktaran Arat, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Sürekli bir taht oyunları oynayarak plazalardan Beşiktaş’ı dizayn eden bir yapı var. 23 yıldan beri olan bir yapı. Bu yapının artık Beşiktaş’tan elini çekmesi lazım. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılara bırakmaları gerekiyor. Beşiktaş’ın halk grubu olduğunu unuttular. Bu dizayn yüzünden Beşiktaş vakit kaybetti. Avrupa kupalarındaki bahtını kaybetti. Antrenör atamasını çok geç yaptılar. Hoca (Şenol Güneş) istifa ettiği anda İstek Çalımbay’ı getirmeleri gerekiyordu. Camiayı güzel tanıyamadıklarını düşünüyorum. Uygun okuyamadılar. Beşiktaş çok büyük hasar gördü. Daima uyardım lakin ferdî ihtiraslar maalesef Beşiktaş’ın önüne geçti.

“Beşiktaşlılar oyuna sahip çıksın”

“Artık kelam Beşiktaşlıların.” diyen Hasan Arat, kongre üyelerine de davette bulunarak, şu sözleri kullandı:

Beşiktaşlıların gelip kesinlikle oy kullanması lazım. 23 yıllık yapılanma maalesef kümeler oluşturmaya başladı. Beşiktaşlıların oyu üzerinde daima matematik yapıyorlar. Beşiktaşlılar oyuna sahip çıksın ve gelsin kesinlikle oy kullansın. Her bir oy çok değerli. Buradaki bu sisteme son vermemiz lazım. Beşiktaş’ı Beşiktaşlılara teslim etmek gerekiyor. Bu değişimi yapabilecek yalnızca Beşiktaşlılardır. Yaklaşık 21 bin 500 civarında hazırun oy kullanabilecek. Genelde seçimlerde de yüzde 60 civarında iştirak olmuş. Sandıkların patlaması lazım. Gelen her birey, Beşiktaş’a sahip çıkacak. Bu, köprüden evvelki son çıkış. Bir daha bunun sonrası yok. Bu tehlikeyi bilerek çok evvelden çalışmalarıma başladım. Tüm Türkiye’yi dolaşıyorum. Yurt dışına gittim. Çok çalışıyoruz. Beşiktaş kongre üyesi ve taraftarının tam manasıyla ne istediğini çok uygun biliyoruz. Oyuncu gereksinimlerini da belirlemeye başladık. Çok hazırız. Tüm projelerimizi 17 Kasım Cuma günü anlatacağız. Sonra yavaş yavaş idare heyeti üye adaylarımızı açıklayacağız.

“Taht oyunlarından vazgeçsinler”

Eski idarelerin hesap sorma vaadiyle misyona geldiğini lakin daima birbirlerini aklamaya çalıştığını savunan Arat, şöyle konuştu:

Eski idareye mahkeme açtık, diyorlar. Başka taraftan muahede imzalıyorlar ve bu muahedeler genel şuraya bile sunulmuyor. Beşiktaş’ın Fulya’da kaybettiğini biliyor musunuz? Bu idare Fulya ile ilgili çıkıp ‘Unutun bunları, geçti.’ diyor. Zira ortalarında muahede imzaladılar. Bu muahedeyi genel şuraya sunmadılar. Bu maskeli balo devam ediyor. Taht savaşları devam ediyor. Beşiktaş’tan vazgeçsinler. Herkes Beşiktaş’tan aldı ve gitti. Süleyman Seba’dan sonra Beşiktaş’a bir tek tapu kazandıramadılar. Olanları mahvettiler. Beşiktaş’ın artık yakasından düşsünler. Beşiktaş, Beşiktaşlıların kullanacağı oylarla eski DNA’sına, fabrika ayarlarına dönecek. Şayet dönmezse bu iş bundan sonra çok sıkıntı. Taht oyunlarından vazgeçsinler. Neden daima birebir beşerler tekrardan geliyor? 3-4 sefer ibra olmayanlar, tekrar idareye gelmeye çalışıyor. Değerli ve çok kritik bir seçim. Beşiktaş, halkın kadrosudur. Beşiktaş, Türkiye için çok değerli bir topluluktur. Sosyolojik olarak çok dikkat etmek gerekir. Beşiktaşlıları küstürmeyin. Yetişen gençleri bedavaya sattılar. Üç gencin satıldığı fiyata 90 dakika oynamayan oyuncu aldılar. Kendi gençlerimize sahip çıkamadık. Bu mu Beşiktaşlılık?

“Beşiktaş’ı dizayn etmeye çalışıyorlar.” diyen Arat, şu değerlendirmede bulundu:

<

Buraya 23 yıldır gelen her idare ‘Geçmiş idareden hesap soracağım.’ diye geldi. Hepsi sonunda birleşti. Şu anda bir arada omuz omuza, Hasan Arat’ı nasıl bu kulübe sokmayız diye propaganda yapıyorlar. Beşiktaşlılar çok akıllıdır. Bunların bu dizaynına müsaade vermeyecek. Beşiktaş, Beşiktaşlılarındır. Bunu hiç unutmayın. Beşiktaşlı akıllıdır. Gerekeni yapacaktır. Gelin projelere ve takımlara bakın. Oyunuzu kullanın. Kazanandan da her türlü hesabınızı sorun. Beşiktaş, kümeler benim deyip kendilerine sandalye pazarlayacak insanların yeri değildir. Beşiktaş, bu tiyatroları daha evvel gördü. Daima yaşadı. Vazgeçsinler. Bunun altında kalırlar. Bu oyunlardan vazgeçsinler.

“20 yıldır neredeydiniz?” tenkitlerine yanıt

Kendisine yönelik yapılan “20 yıldır neredeydiniz?” tenkidine de karşılık veren Hasan Arat, şu görüşleri paylaştı:

Divan konseyinde yaptığım konuşmada nerede olduğumu gösteren bir fotoğraf var. Bu, onun karşılığı. Gösterdiğim yer Beşiktaş Basketbol Müzesi. O müzede benim eski ikinci lider olarak ay-yıldızlı formam duruyor. Bu soruyu soranların Beşiktaş’ın geçmişini ve tarihini uygun bilmediklerini düşünüyorum. Bu kulübe 1977’de girdim. Camiamla hiçbir vakit ilgim kesilmedi. Ben o periyotta vatanım için uğraştım. Ulusal vazifede çalıştım. Şimdiki maksadım de ay-yıldızlı Beşiktaş bayrağını temsil etmek.

“Beşiktaş taraftarını kimse yönlendiremez”

Hasan Arat, mevcut lider Ahmet Parıltı Çebi’nin istifa tezahüratlarının kendisi tarafından yaptırıldığı tezlerinin hatırlatılması üzerine, şu biçimde konuştu:

İktidardaki kaybetmeye yakın idareler, birilerine daima iftira atar. Beşiktaş taraftarını kimse yönlendiremez. Baba Hakkı’nın bir lafı vardır; ‘Bu formayı bana taraftar giydirdi, taraftar çıkarır fakat.’ der. Bu kulüpte spor yapmış ve yönetimci olmuş birisi olarak bunu yapmayacağımı Beşiktaş topluluğu çok âlâ bilir. Bu hususta karşılık vermem bile benim için züldür. Yazıktır.

“Yöneticiler, seçildikten sonra Beşiktaş’tan çok uzaklaşıyor”

Siyah-beyazlı kulüpte yöneticilerin, taraftarların her vakit yanında olması ve onlara müdahalede bulunmaması gerektiğini vurgulayan Hasan Arat, şunları kaydetti:

Taraftara hürmet göstermeleri lazım. Yöneticiler, seçildikten sonra Beşiktaş’tan çok uzaklaşıyor. Kendi iş planlarını Beşiktaş’ın içinde düşünüyorlar. Beşiktaş’a lider olacak insanın devletle hiçbir işinin olmaması lazım. Özgür olması gerek. Özgürseniz taraftarınızla ilgileriniz de özgür olur. 10 yıl boyunca Beşiktaş taraftarının hiçbir davasına gitmemiş bir yönetici olabilir mi? Bir gün ‘Benim taraftarım suçsuzdur’ demediler. Korktular. Taraftara sarılacaksınız. Onlar sizin her şeyiniz. Bu taraftar İstek hocayı bağrına bastı. Beşiktaş, öbür bir yer. Aşikâr bir medyayı etrafında topluyorlar. Onlara istedikleri üzere haber veriyorlar. Medya, liderin ve yöneticilerin medyası oluyor. Beşiktaş’ın medyası, Beşiktaş’ın menfaatlerini muhafazalı.

İletişimde büyük bir sorun var. Taraftar, kulübün yapacağı işi 3 gün evvel medya mensubundan duyabiliyor. Şeffaflık yok. Taraftarı niçin Türkiye’ye daima makûs göstermeye çalışıyorsunuz? Beşiktaş taraftarı, Türkiye’nin en hassas ve toplumsal problemlere en çok başını yoran taraftarıdır. Onları anlamak yerine şikayette bulunuyorsunuz. Onları anlayacaksınız. Korkmayacaksınız, onlara sarılacaksınız. Gittiğim yerlerde 10 yaşındaki çocuklara soru sorduruyorum, onların hayallerini öğreniyorum. Bağlantı kesilirse olmaz. Beşiktaşlı olmayan ve birileri vasıtasıyla kulübe üye olan, çeşitli siyasi akımlardan gelip toplu üyelik yapmışlar varsa onları uyarıyorum; sakın kongreye oy kullanmaya gelmeyin. Beşiktaş, Beşiktaşlılarındır. Yurt dışında bir futbol okulumuz yok. 23 yıldır ne yapmışlar merak ediyorum. Hepsi maşallah işlerini büyütmüşler lakin Beşiktaş küçülmüş.

“İlk evvel İstek hoca ile konuşacağız”

Bu dönem beklentilerin epeyce uzağında kalan siyah-beyazlı futbol grubuyla ilgili de görüşlerini aktaran Hasan Arat, teknik yönetici İstek Çalımbay’ın vazifeye geç getirildiğini belirtti.

Çalımbay’a güvendiğini tabir eden Arat, şunları dedi:

Hemen sonraki sabah getirilmeliydi. Geç de olsa seçime kadarki periyodu huzursuz geçirmememiz çok değerliydi. İstek hocanın bu periyodu düzgün geçireceğini düşünüyorum. Arkadaşlardan (Serdal Adalı) ‘Yarın İstek hoca ile konuşacağım’ lafı duydum. Şu anda istifa etmeyen bir idare var. Hiç kimsenin İstek hoca ile strateji konuşması yakışık almaz. İdare hala burada. Sabırlı olmak lazım. Biz hazırlıklarımızı yaptık. Yerli ve yabancı tüm alternatiflerimiz hazır. Seçimi kazanırsak bu alternatiflerimizi devreye sokacağız. Birinci evvel İstek hoca ile konuşacağız. O bize yanlışsız bilgiler verir. O gerçek bir Beşiktaşlı. O vakte kadar performans ve bu kimya oluşmuşsa neden devam etmeyelim? Doğal ki devam ederiz. İsim üzerinde spekülasyon yapmak çok yanlışsız olmaz. İstek hoca şu an antrenörümüz ve ona sahip çıkmamız lazım. Hoca varken isim konuşulmasına karşıyım. Natürel ki birçok hocayla görüştüm. Beşiktaş istediği oyuncuyu getirir. Transfer konusunda da hazırlığımız var. Beşiktaş, yalnızca teknik yönetici ve sportif yöneticiyle transfer siyasetini belirleyemez. Beşiktaş’ın kendi stratejisi olacak.

“Bana sansür uyguluyorlar”

Siyah-beyazlı kulübün maddi durumuna hakim olduklarını belirten Arat, şöyle konuştu:

Beşiktaş’ta çok âlâ bir denetleme konseyi var. ‘Beşiktaş’ın Tüpraş gelirleri kırdırıldı.’ dedik. Bilakis bir karşılık çıkmadı. Plazalarda Beşiktaş’ı dizayn edenler, mangal partilerinde dolaşan gazetecilerle Beşiktaş’ın kongresini dizayn etmeye kalkıyor. Sakın yapmasınlar. Beşiktaşlı artık her şeye uyandı. Bu gazeteciler 2000’li yılların gazetecisi değil zira toplumsal medya var. Bana sansür uyguluyorlar. İstediğiniz kadar sansür uygulayın. Hasan Arat konuşmaya devam edecek. Türkiye’de sansür uygulanan beşerler daha başarılı olmuştur. Dedikodularla değil gerçeklerle bu camiayı yürütebilirsiniz. ‘Bu yol, Beşiktaşlıların yolu’ diyoruz. Diğerlerinin sizin oyunuz üzerinden pazarlık yapmasına fırsat vermeyin. Dernekler bundan çok rahatsız.

Serdal Adalı ile sürecinde görüşüp görüşmeyeceği sorusunu yanıtlayan Arat, şu tabirleri kullandı:

Serdal Adalı ve ailesi Adana’dan eski dostlarım. Çok sevdiğim bir ailedir. Ne olduğunu bilmediğim bir biçimde bu yapılanmada Serdal’ı çok ön plana çıkarttılar. Serdal Beyefendi, çok değerli bir insandır. Alınan karara hürmet duymak lazım. Kendisiyle ilgili fikirlerimi söyledim. Etrafında oluşan oluşum o kadar iç açıcı değil.

“Beşiktaş’ı temsil etmek ulusal bir iştir”

Siyah-beyazlı kulüpte başkanlığa seçilmesi halinde tüm gücünü topluluk için kullanacağını anlatan Arat, şu halde görüş belirtti:

Beşiktaş Lideri, öbür bir iş yapamaz. ‘Ben o işi de bu işi de yaparım.’ diyemezsiniz. Memleketler arası alanda çok değerli vazifelerde bulunmama karşın Beşiktaş Başkanlığı’nı tercih ediyorum. Beşiktaş tam vakitli bir iştir. Beşiktaş’ı temsil etmek ulusal bir iştir. Bu vatanı kuran, Beşiktaş’ın sporcularıdır. Beşiktaş’tan daha büyük bir temsil tanımıyorum. Herkesin Beşiktaş’a borcu vardır. Birinci maaşımı 1977’de Beşiktaş’tan aldım. Beşiktaş sayesinde üniversite okudum. Ulusal misyonu 15 yıldan beri yapıyorum. İş Beşiktaş’a gelince her şey durur. Hayatınızın bu olması gerekiyor.

Uluslararası alanda aldığı vazifelerin dünyanın dört bir yanında herkesle münasebet ve kıymetli bir bağlantı ağı kurmasını sağladığına dikkati çeken Arat, şu değerlendirmede bulundu:

Özellikle futbol alanında Avrupa, Asya ve Afrika’da çok düzgün bağlantılarım var. Bunları Beşiktaş lehine kullanacağım. Bu bağlardan doğan kıymetli iletileri gelecek 10 gün içinde camiamla paylaşacağım.

“Birbirinin içinden çıkan idareler periyodunun bitmesi lazım”

Geçmiş idarelere yönelik rastgele bir tasarrufunun olup olmayacağı sorusu üzerine Hasan Arat, şunları söyledi:

Beşiktaş’ta 2 kritik rapor hazırlandı. Biri Deloitte, biri de KPMG raporu. Bir evvelki lider (Fikret Orman), bir evvelki lider (Yıldırım Demirören) için rapor düzenlettirdi. Şimdiki liderle bir evvelki lider, birebir raporu kasalarına koydu. Beşiktaşlı hiçbir şey görmedi. Birebir liderle da barış mutabakatı imzaladılar. Şimdiki lider, bir evvelki lider hakkında KPMG raporu düzenlettirdi. Kimseyle paylaşmadılar. Burada bir gariplik var, değil mi? Neden tekrar kendi içlerinden birini aday gösteriyorlar? Bu raporlar ve yapılanlar ortaya çıkmasın diye. Burada çok tehlikeli bir durum var. Hesap sorma vaadiyle seçime girmeyiz. Projelerle seçime gireriz. Hesap sorması gereken denetleme konseyi raporu ve genel şuradır. Bir idare, bir evvelki idareden hesap sorma vaadiyle idareye gelemez.

KPMG raporunun denetleme heyetine teslim edilmediğinin altını çizen Arat, şu kelamları sarf etti:

Bu liderle 2 evvelki lider ortasında yapılan barış ve ibra protokolü denetleme heyetine verilmedi. Lider ‘Benim kasamda duruyor.’ diyor. Beşiktaş sizin şahsi şirketiniz mi? Vermek zorundasınız. Bütün bu şeyler sumen altı ediliyor. Ortada bir maskeli balo oynanıyor. Bunları çok üzülerek izliyorum. Birbirinin içinden çıkan idarelerin periyodunun bitmesi lazım. Beşiktaş’ta matruşka devrinin bitmesi gerek. Beşiktaşlılara Beşiktaş’ı geri vermemiz lazım. Bu insanların elinden kurtarmamız lazım.

“Eski Beşiktaş liderleri otursun oturduğu yerde”

Hibrit bir idare konseyi oluşturacaklarını belirten Hasan Arat, şu sözleri kullandı:

İş insanları ve profesyoneller olacak. Hepsi çok âlâ Beşiktaşlı. Emekli olduğunda Beşiktaş çarşıda konut almayı düşünen beşerler var. Dayanılmaz Beşiktaşlılar. Çok yeterli bir kombinasyon yapacağız. Baştan beri planladığımız her şeyi yaptık. Hiç kimseden icazet beklemedik. Eski liderlerden icazet alalım, yok o denli bir şey. Eski Beşiktaş liderleri otursun oturduğu yerde. Bu işlere bulaşırlarsa saygınlıklarını kaybederler. Maçlara, genel heyetlere ve divan toplantılarına neden gelemiyorlar? Artık mi akıllarına geldi Beşiktaş’ı dizayn etmek? Ortaya çıktılar, Hasan Arat gelmesin ve bu kulübü istediğimiz üzere yönetim edelim diyorlar. Yok o denli şey. Beşiktaşlı buna itiraz ediyor. Beşiktaş’ı dizayn etmekten vazgeçin.

“TFF’de Beşiktaş lobisi yok”

Eski lider ve yöneticilerin Beşiktaş sayesinde Türkiye Futbol Federasyonunda (TFF) vazife yaptığını da savunan Arat, kelamlarını şöyle tamamladı:

Beşiktaş için ne yaptılar? Beşiktaş, en acılı günlerini onlarla birlikte yaşadı. Orayı bıraktılar, tekrar Beşiktaş’ı dizayn etmeye çalışıyorlar. Beşiktaş Lideri’ne parmak sallandı. Bu türlü bir şey olabilir mi? Benim ve arkadaşlarımın olduğu idarede kimse buna yürek edemez. Kimsenin haddi değil. Devlet Beşiktaş’ı çok sever. Gereken her şeyi yapar. Yalnızca Beşiktaş için isteyeceksiniz. Beşiktaş lobisi TFF’de yok. Topluluk olarak bir olursanız gerekeni yaparsınız. Sesinizi çıkarırsınız. Beşiktaş, olimpiyatlara sportmen yollayamıyor. Zira ona baş yoran kimse yok. Beşiktaş, kıymetli transferler yapacak. Bunun hazırlığını yaptık.

Başkanlık seçimi ne vakit?

Beşiktaş’ta Harika Seçimli Genel Konsey 26 Kasım tarihinde gerçekleşecek.

Belirtilen tarihte kongrede çoğunluk sağlanamazsa 3 Aralık tarihinde çoğunluğa bakılmaksızın seçim yapılacak.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Doğan Alemdar: EURO 2024’te olmayı çok isterim

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.