Son Dakika Siyaset Haberleri, Siyaset Haberleri Son Dakika, Siyaset Habeleri, Sesli Sohbet, Sesli Chat
BirinciSite.Org Sesli Sohbet Sesli Chat SitesiBirinciSite.Org Sesli Sohbet Kameralı Sesli Chat Sitesi

Erol Olçok’un Yeğeni, Şehitler Köprüsü Davasında Yaşananları Anbean Anlattı

15 Temmuz Şehitler Köprüsü davasında 72 sanık ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılırken 39 kişi ise beraat etti. Darbe girişiminde amcası Erol Olçok ve kuzeni Abdullah Tayyip Olçok’u kaybeden Fatih Olçok, köprü davasında yaşananları sosyal medya hesabından şöyle anlattı:

‘BU KARARI YÜREKLERİMİZİN KABUL ETMESİ MÜMKÜN DEĞİL’

Bugün açıklanan kararı akıllarımızın, yüreklerimizin kabul etmesi mümkün değil. 2 sene sonunda bugün açıklanan karar hiçbir şekilde doğru değil. Rahmetli Erol amcam ve oğlu Abdullah şehit düştüğünde köprü üzerinde 77 asker vardı. Bugün bunların 36’sı beraat etti.

‘TERÖRİSTLERDEN HİÇBİRİ SUÇUNU İTİRAF ETMEDİ’

Toplamda 44 kişi 24 şehidimiz ve 300 den fazla gazimizin olduğu köprüde ki teröristlerin hiçbiri suçunu itiraf etmedi, pişmanlık duymadı. Aksine biz şehit yakınları ve gazilere karşı arsızca sırıtmalar, küfürler vb. gibi alçakça davranışlar sergilemeye devam ettiler.

15 Temmuz Şehidi Abdullah Tayyip Olçok

‘MAHKEME, YARGILAMA SÜRECİNDE TATBİKATA GEREK DUYMADI’

Mahkeme yargılama sürecinde tatbikata gerek duymadı. Köprü uygun değilse bile uygun bir yerde tatbikat yapılamaz mıydı? Kurulabilecek uzman ekipler detaylı bir soruşturma sonucu kriminal, psikolojik vb gibi raporlar veremez miydi?

ADALET BU MU?

Ancak bugün verilen bu yanlış karar başta memleket için canlarını feda eden şehitlerimizin ruhlarını, gazilerimizi ve bizleri derin bir şekilde yaraladı. O günü bir daha yaşattı. Olayı dilinden düşürmeyip takipçisi gibi görünenler ise kanunlar gereğini yaptı diyor. Medya, kanaat önderleri, STK’lar, yetkili kişi ve merciler neden adaletin yerini bulması için çaba göstermiyor. Adalet bu mu?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

escort gaziantep