yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kandil güdümlü kuklalardan insani bir duruş beklenemez

Türkiye, Irak’ın kuzeyinden gelen acı le sarsıldı.

Terör örgütü PKK mensuplarınca geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen hain hücumlarda 12 askerimiz şehit oldu.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Şurası’nda bütçe kanunu teklifi görüşmelerinin sürdüğü sırada AK Parti, MHP, UYGUN Parti ve Saadet Partisi’nin küme başkanvekillerinin imzasıyla terör hücumlarıyla ilgili ortak bildiri yayımlandı.

Bildiriyi CHP ve DEM Parti kümeleri imzalamadı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’tan reaksiyon: Özgür iradeleri olmayan siyasi kuklalar

Ankara’da düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı’nda yaptığı konuşmada bildiriye imza atmayan partilere reaksiyon gösteren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milletin temsilcisi olmak yerine bölücü örgütün siyasi uzantısı üzere davrananları zati muhatap almıyoruz. Bizim gözümüzde kendi özgür iradeleri olmayan siyasi kuklalardır. Kandil’den, Silivri’den, yer altından, yurt dışından yönetilen bunların irapta yerleri yoktur. Şunu çok açık ve net tabir etmek isterim; teröristle tıpkı lisanı konuşan terörist üzere muamele görmekten kaçamaz. Devlete, millete, ulusal iradeye pusu kurulmasına asla müsaade etmeyiz. Milletvekilliği dokunulmazlığı zırhına bürünerek teröre takviye verenlerle uğraşımızı siyaset ve hukuk tabanında sürdürmekle kararlıyız. Katranı kaynatmakla nasıl şeker olmazsa Kandil güdümlü kuklalardan taban seviyede de olsa insani duruş beklenemez” tabirlerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Mehmet Akif milletine ve ülkesine asla küsmemiştir”

Merhum Mehmet Akif’i 87 yıl evvel 27 Aralık 1936 tarihinde soğuk bir kış gününde gençlerin omuzunda uğurladık. Ömrünü Asım’ın kuşağına yetiştirmeye vakfeden Mehmet Akif’in cenazesini gençler taşıdı, naaşını kabrine kendi elleriyle şahsen gençler koydu. Akif’in 63 yıllık çileli hayatının birçok sürgün, zorluk, gayretle geçti. Yaşantısıyla, duruşuyla, dirayetli kişiliği, derin ilmi ve örnek ahlakıyla İstiklal Şairi sıfatını ziyadesiyle hak eden abidevi bir karakterdi. İnandığı üzere yaşamaktan, yaşadığı üzere yazmaktan hiç vazgeçmedi. Akif, hayatını şiirine, şiirini de hayatına nakşetmiş büyük bir ustadır. Akif’te olmayan hiçbir his onun yapıtlarına girmemiş, gönül imbiğinden geçirmediği hiçbir kelamı söylememiştir. İnandığı bedeller uğruna bedel ödemekten asla çekinmedi. Hayallerine de tercüman oldu milletin hissiyatına. Varlık yokluk gayretimizin ruhi ve fikri cephesini inşa eden en değerli münevverlerimizdendir.

“Tarihten ibret alacaksak Akif’in hassasiyetine katılmak durumdayız”

İstiklal şairi, ulusal şair, millet şairi vasıflarıyla Mehmet Akif, edebiyatımızda ve millet hayatımızda rahmetle anılan ebedi yerini almıştır. Sizlerin şu duruşunu, şu coşkusunu Akif’in duasının kabul olduğunun bir işareti olarak görüyorum. Şahsıma sizler üzere vefalı, sizler üzere yürekli yol ve dava arkadaşları için rabbime sonsuz hamdediyorum. Akif’i anmanın yanı sıra anlamaya da çalışan siz gençlerimizi cani gönülden tebrik ediyorum. Mehmet Akif’i anma günleri kapsamında tertiplenecek aktifliklerin ulusal şairimizin mirasımızın daha güzel olacağına inanıyorum.

Akif, kendi periyodunun toplumsal problemlerine baş yormuş; tembellik, yoksulluk, ümitsizlikle sonuna kadar gayret etmiş bir fikir ve dava adamıdır. Onu âlâ tanımadan, hangi badireleri atlattığımızı, hangi uçurumların kıyısından döndüğümüzü anlayamayız, kavrayamayız, idrak edemeyiz. Onun yazdıklarını kıssa olarak görüp payımızı çıkarmak üzere mesuliyetimiz var. Ona dair Süleyman Nazif, Mithat Cemal, Sezai Karakoç, Nurettin Topçu’nun biyografi ve monografilerini tetkik etmeliyiz. Tarihten ibret alacaksak, bilhassa yakın tarihimizden ibret alacaksak Safahat’ı tekrar tekrar okumak, sindirmek, Akif’in hassasiyetine katılmak durumdayız. Onun tabiriyle dipdiri meyyit olmayacak ellerimizin başımızın farkında olarak düşünecek, hareket edecek, yeise düşmeyecek.

“Türk milleti olarak esaret altında yaşamayacağımızı tekraren gösterdik”

<

Çabasız, zahmetsiz, itikadımıza uymayan miskin tevekkül anlayışını kapımıza yaklaştırmayacağız. Bilhassa her gün bir yenisine şahitlik ettiğimiz zulüm karşısında susan dilsiz şeytanlardan olmayacağız. Dün Akif’in yaşayıp gördüklerine haykırdığı üzere bugün Gazze başta olmak üzere katledilen, sömürürken, zulmedilen beşerler için Akif’in lisanıyla haykırmaya, haklıdan yana olmaya devam edeceğiz. Buradaki her bir dava arkadaşımın bu şuurla hareket ettiğine, edeceğine yürekten inanıyorum. 7 Ekim’den beri Gazze’de devam eden İsrail vahşetine reaksiyonunu gösteren ak gençliği bir defa daha tebrik ediyorum.

“Sizi kardeşlerinize karşı kışkırtanlara karşı dikkatli olun”

Son günlerde bu iradenin içeride ve dışarıda test edildiğini görüyoruz. Mehmetçik’e yönelik kalleş hücumların gerisinde milletimizin istiklal aşkını sınama teşebbüsleri vardır. Birlik ve beraberliğimizi amaç alan çeşitli provokasyonlar yaşanıyor. 5. kol faaliyetlerini terör hücumlarının devamı olarak kıymetlendiriyoruz. Bizi içeriden zayıflatmayı amaçlayan toplumsal terör aksiyonları karşısında daima birlikte daha net bir duruş sergilemeliyiz. İstiklalimize yönelik taarruzlar devam ettikçe biz de istikbalimize sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Bu hassas periyotlarda özellikle siz gençlerimizden daha serinkanlı hareket etmenizi bekliyorum. Türkiye bizim ortak vatanımızdır. Ortak çatımız, ortak yuvamızdır.

Bu topraklar üzerinde bin yıldır yan yana yaşayan beşerler olarak hepimiz biriz, beraberiz, kardeşiz. Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arap, Sünni ve Alevi’siyle 85 milyon olarak hepimiz birebir kilimin desenleriyiz. Acımız ve öfkemiz ne kadar büyük olursa olsun bu çizginin kaybolmasına lakin asla müsaade etmeyelim. Sizi kardeşlerinize karşı kışkırtanlara karşı dikkatli olun. Bu alçakların kendi zehirlerini size de enjekte etmesine asla müsaade vermeyin. 1 milyonu aşan üye sayısıyla Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olan ak gençliğin tüm gençlere örnek olacağına inanıyorum. Yaşadığımız her hadise evvel milletim ve memleketim diyenlerle evvel çıkarım ve ideolojim diyenler ortasında farkı biraz daha netleştiriyor.

“Kandil güdümlü kuklalardan taban seviyede de olsa insani duruş beklenemez”

Türkiye ortak paydasında buluşmaya daha fazla gereksinim duyuyoruz. Evvelki gece Meclis’te 4 siyasi parti kümesinin bir ortaya gelerek terör örgütü PKK’yı lanetleyen ortak bildiriye imza atmasını çok önemsiyoruz. Siyaset kurumunu ulusal sorunlar ve acılar karşısında kendisinden beklenen olgun hali açıkça göstermiştir. Siyasi rekabetin yeri geldiğinde birleşmeye mahzur teşkil etmediği böylelikle bir sefer daha ortaya çıkmıştır.

Buradan ortak hareket etmek suretiyle bu güç günlerde milletimize umut aşılayan 85 milyonun yıkılmaz kale olduğunu tüm dünyaya gösteren siyasi partilere ve milletvekillerimize şükranlarımı sunuyorum. Bildiriye dayanağını açıklayan siyasi aktörlere teşekkür ediyorum. Milletin temsilcisi olmak yerine bölücü örgütün siyasi uzantısı üzere davrananları zati muhatap almıyoruz. Bizim gözümüzde kendi özgür iradeleri olmayan siyasi kuklalardır. Kandil’den, Silivri’den, yer altından, yurt dışından yönetilen bunların irapta yerleri yoktur. Şunu çok açık ve net tabir etmek isterim; teröristle birebir lisanı konuşan terörist üzere muamele görmekten kaçamaz. Devlete, millete, ulusal iradeye pusu kurulmasına asla müsaade etmeyiz. Milletvekilliği dokunulmazlığı zırhına bürünerek teröre takviye verenlerle çabamızı siyaset ve hukuk tabanında sürdürmekle kararlıyız. Katranı kaynatmakla nasıl şeker olmazsa Kandil güdümlü kuklalardan taban seviyede de olsa insani duruş beklenemez.

“Burada asıl sorgulanması gereken CHP’nin halidir”

Burada asıl sorgulanması gereken CHP’nin halidir. Elinizi vicdanınıza koyun ve şu tabloyu lütfen objektif olarak değerlendirin. Milletçe hepimizin yüreği yanıyor. Siyasi partiler ortaklaşıyor fakat Atatürk’ün partisiyiz diyen CHP gidiyor utanmadan, sıkılmadan bölücü örgütün uzantıların yanında konumlanıyor. İçine düştükleri sefalet karşısında milletten özür dilemek yerine sağa sola saldırarak hatalarını bastırmaya çalışıyor. Bunun ismi yüzsüzlük, utanmazlık, gaflet çukurunda debelenmektir. Düne kadar ağızlarını doldura doldura Hamas’a terör örgütü iftirası atanların bugün bölücü terör örgütü PKK’nın ismini zikretmemek için kırk dereden su götürmeleri kurnazlığın da daniskasıdır, riyakarlığın da daniskasıdır.

Bu murailere sesleniyorum; madem teröre şaşı bakıyorsunuz biraz dürüst olun. Madem terör örgütlerine gıkınızı çıkartamıyorsunuz bari biraz hasbi olun. Milletin aklıyla alay etmekten vazgeçin. Cumartesi günkü skandal sizin bölücülerle ne birinci ne son dayanışmadır. Biz sizin kapkara sicilinizi televizyon ekranlarından PYD’nin avukatlığını yaptığınız günlerden çok âlâ biliyoruz. Irak, Suriye tezkeresine verdiğiniz red oylarından çok âlâ biliyoruz. 14-28 Mayıs seçimleri öncesinde Kandil’den gelen takviye açıklamalarından çok yeterli biliyoruz.

Meydan meydan Selo’ya özgürlük davetleri yapan siz değil miydiniz? Miting alanlarını PKK’nın sembolleriyle selamlayan siz değil miydiniz? Bölücü örgütün kurulduğu köyü seçim öncesinde ziyaretgaha çeviren siz değil miydiniz? Silivri’deki teröristin kapısında milletvekillerine sırayla nöbet tutturan siz değil miydiniz? Kurultaydan hapishanedekilere selam yollayan siz değil miydiniz? Siyasi çıkarınız ve istikbaliniz için bölücü terörün meşruiyet kazanmasına istek gösterdiniz. Bağırarak, sağa sola hakaret ederek, milleti tehdit ederek kirli tarihinizi silemezsiniz. Bu ideolojik kaynaşmadan devletine sadık CHP’li vatandaşlarımız da çok önemli rahatsızlık duyuyor. Gazi’nin anısına hürmetle destekledikleri partinin Kandil ve Silivri’nin dümen suyuna gitmesini onlar da istemiyor.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yılmaz Tunç’tan teröre karşı bildiriye imza atmayan CHP ve DEM Parti’ye reaksiyon

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.