yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Cumhurbaşkanı Erdoğan Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi açılışında konuştu: Bayramda yeni müjde vereceğiz

ensonhaber.com

Türkiye yaşanan zelzelelerin akabinde yaralarını sarmaya çalışıyor.

Kahramanmaraş merkezli zelzelelerin akabinde 50 binden fazla vatandaş hayatını kaybetti.

Yaşanan zelzelelerin akabinde kentsel dönüşümün kıymeti bir kere daha gözler önüne serildi.

Kentlerin inançlı olması kapsamında çalışmalar sürat kesmeden devam ederken yapılan projelerinde sonuna gelindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 1. Etap Anahtar Teslimi ile 2. ve 3. Etaplarda Kentsel Dönüşüm Başlangıç Töreni’nde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kentsel Dönüşüm projelerinde 3,3 milyon konut dönüştürüldüğünü tabir ederek “Bayramın birinci günü kentsel dönüşüme ivme katacak yeni bir muştuyu milletimizle paylaşacağız.” dedi.

“60 bin vatandaşımızın yaşayacağı 12 bin 418 konut yapıyoruz”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul’da acil dönüştürülmesi gereken 1,5 milyon riskli konut var. 20 milyarlık yatırımla içerisinde 60 bin vatandaşımızın yaşayacağı 12 bin 418 konut yapıyoruz.

İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 830 bin metrekare alanı ve 2,5 milyon metrekare inşaat alanıyla ülkemizin en kıymetli projelerinden biridir.

Ortalama olarak projenin üçte biri tamamlandı. Projenin birinci etabında inşa ettiğimiz 1648 konutun anahtarlarını teslim ediyoruz.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın satır başlıkları şu biçimde:

Hamdolsun devletimizin gücü, milletimizin birliği sayesinde bu felaketlerin üstesinden gelerek yolumuza devam ediyoruz.

Her felaket almamız gereken önlemleri hatırlatıyor. Sarsıntının ağır sonuçlarıyla ilgili 99’dan kalma deneyimimiz zati vardı. Ülkemiz fay çizgisi tehdidiyle karşı karşıyadır.

<

Türkiye’nin tamamını içine alan afet risk idaresi sistemi kurmak gayesiyle uzun müddettir ağır uğraş gösteriyoruz.

Kentsel dönüşüm de bu çerçevede değer verdiğimiz hususlardan biridir. Nüfus yoğunluğu insani ve ekonomik sonuçları sebebiyle İstanbul önceliklerimizin başında yer almak mecburiyetindedir.

İBB Başkanlığı periyodunda kentin doğu ve batı istikametinde huzurlu yerler kurmak için çok gayret sarf ettik.

Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığım devirlerinde TOKİ ile bunları yaptık. 1,1 milyon TOKİ konutuyla ilgili rastgele bir zahmet yaşamadık, son sarsıntıda de bu konutlar zelzeleden alnının akıyla çıktı. Böylelikle neredeyse 20 milyona yakın insanımızı inançlı yuvalara kavuşturduk.

“Bir öbür sözle projenin 3’te 1’i tamamlandı”

Deprem bizim hazırlıklarımızın bitmesini beklemiyor.

Bunun için mevcut projeleri hızlandırmakta hem de yeni projeleri olabilecek en kısa müddette hayata geçirmekte kararlıyız.

830 bin metrekareyi bulan alanı ile Fikirtepe ülkemizin en kıymetli projelerinden biridir. 18 parselde yürütülen Yeni Fikirtepe Projesi’ne 2020 yılında başlandı. 20 milyar liralık yatırımla 60 bin vatandaşın yaşayacağı konutlar yapıyoruz.

Şu anda parsellerde yüzde 27 ile yüzde 84 ortasında gerçekleşmelere ulaşılmış durumdadır. Bir öbür sözle projenin 3’te 1’i tamamlandı.

Birinci etapta inşa edilen 16 bin 484 konutun anahtarlarını teslim ediyoruz.

“İstanbul’da ivedilikle dönüştürülmesi gereken 1.5 milyon konut var”

İlk etapta inşa edilen 16 bin 484 konutun anahtarlarını teslim ediyoruz.
Projenin ikinci ve üçüncü etaplarında dönüşüm çalışmalarını başlatıyoruz. 2024 Temmuz ayına kadar konutlar sahiplerine teslim edilmiş olacak. Gönül projenin yatay projeyle gerçekleştirilmesi istenirdi.

İstanbul’da hemen dönüştürülmesi gereken 1.5 milyon konut var.
1 yılda tertemiz bir İstanbul meydana getirdik.

Avrupa ve Anadolu yakasında 500 bin konutluk uydu kentler planlıyoruz. Bu çerçevede kentsel dönüşüm kredilerinin limitlerini 600 binden 1 milyon 250 bin liraya çıkardık.

Bayramın birinci günü kentsel dönüşüme ivme katacak yeni bir muştuyu milletimizle paylaşacağız. Sarsıntı yıkıntılarının altında canlarımızın yitip gitmemesi için kentsel dönüşüm çalışmalarında en küçük ihmale meydan vermemeliyiz.
Ne İstanbul ne de Türkiye. Bu türlü bir tehdidin altında kalmayı hak etmiyoruz.

“1 yılda tertemiz bir İstanbul meydana getirdik”

Fikirtepe 1950 yılına kadar Sultan 5. Murat’ın av köşkünden öbür bir şey olmayan mesire yeriydi. Sonra 3 mahalleden oluşan koca bir gece kondu kenti ortaya çıktı.

Dönüşüm projemizin tamamlanmasıyla Fikirtepe artık gecekondularla anılan yer olmaktan çıkıyor. İstanbul’a ve Fikirtepe halkına ilişkin çağdaş, nezih bir cazibe merkezi olarak kentte yerini alıyor.

21 yıllık iktidarımızı en yalın haliyle göstermeye kıymettir. İstanbul’un en problemli bölgesini aldık, en itibarlı yeri haline getirdik.

İşte Türkiye’yi de 21 yıl evvel Fikirtepe’nin eski hali üzere aldık. 1 yılda tertemiz bir İstanbul meydana getirdik. 1 yılda susuzluğu giderdik ve İstanbul suyuna kavuştu.

Sabırla ve azimle çalışarak hayata geçirdiğimiz demokrasi ve kalkınma atılımlarıyla yoklukların, yoksullukların, yasakların, baskıların, zulümlerin, hengamelerin, çekişmelerinin ülkesini Türkiye Yüzyılı’nın eşiğine getirdik.

“Terör örgütleriyle, darbecilerle çarpıştık”

Vesayetle çaba ettik, emperyalistlere meydan okuduk, eğitimden sıhhate her alanda ıslahatlar yaptık. Terör örgütleriyle, darbecilerle çarpıştık.

Kandil’e yavrularımızı bunlar kaçırmadı mı? Diyarbakır annelerini bunlar gözü yaşlı hale getirmedi mi? Artık ne Gabar, ne Cudi, ne Tendürek ne Besler kaldı. Bütün buradaki mağaraları delik deşik ettik.

Şimdi Kandil’den meydan okuyorlar. Ne diyorlar, ‘Bay Bay Kemal’i destekleyeceğiz’. Ben de diyorum ki 14 Mayıs’ta benim milletim Kandil’e prim vermeyecek. Çok çalışacağız, ana kademe, bayan kolları, gençler çok çalışacağız.

Biliyorsunuz karşımızda 7’li bir ittifak oluşturdular. Aylar, yıllar süren arbedenin akabinde da karşımıza Bay Bay Kemal’i aday olarak çıkardılar. Ancak bu Bay Bay Kemal her biri farklı alemde yaşayan 7 cumhurbaşkanı yardımcısından habersiz adım atmayacakmış.
Böyle devlet idaresi olur mu? Bu nasıl bir baş? Nasıl bir anlayış? Bunlar devletimizi batırmaktan diğer hiçbir şeye yaramaz. Yol erkenken kararımızı vereceğiz ve sandıkları patlatacağız.

Daha geride bekleyen PKK, FETÖ, Londra tefecileri Washington’daki işverenleri saymıyorum bile. Artık 81 milyon Türkiye’yi yönetecekmiş. Ne yapacakmış? Global seviyede siyasi ekonomik argümanlara sahip Türkiye’nin geleceğini inşa edecekmiş. 7 kişi birbirini yönetim edemeyenler 85 milyonu nasıl yönetecek.

“21 yıldır bu ülkenin her probleminin üstesinden gelmiş olan biziz”

Biz TCG Anadolu’yu ordumuza teslim ettik. Bugün TCG Anadolu halkımızın ziyaretine açıldı. Sarayburnu’nda tıklım tıklım herkes sırada kilometrelerce orada TGC Anadolu’yu yakından izlediler. İHA, SİHA, Akıncı ve Kızılelma’yı yapmak da bize nasip oldu. Unutmayın iş bilenin kılıç kuşananındır.

Bir toplu iğneyi üretemeyen Türkiye’den savunma endüstrinde mühimmatından araç gerecine kadar bütün bunları üreten Türkiye’ye geldik.

Ey bu ülkeleri anne ve babaları, ey bu ülkenin gençleri hayallerinizi, heveslerinizi, beklentilerinizi bu hezimet abidesine emanet eder misiniz? Ey bu ülkenin esnafı, sanatkârı, sanayicisi, teşebbüsçüsü bırakınız ülkenizi kendi işinizin en kolay kısmını güvenip de SSK’yı batıran bu acize bırakır mısınız?

Evladımızı hayallerimizi, işimizi teslim etmeyeceğimiz birine ülkeyi teslim eder miyiz? Benim vatandaşımın sıhhati, sıhhati bizim sorumluluğumuzda buradan taviz veremeyiz.
Bunun için sizlerden 14 Mayıs’ta kendiniz ve evlatlarınızın geleceğine sıkı sıkıya sahip çıkmanızı istiyorum. Olağan ki ıstıraplar da var. Ancak bunları çözecek olan da 21 yıldır bu ülkenin her sıkıntısının üstesinden gelmiş olan biziz.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Yerli araba Togg’un birinci kazası Ankara’da yaşandı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.