Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
BirinciSite.Org Sesli Sohbet Sesli Chat SitesiBirinciSite.Org Sesli Sohbet Kameralı Sesli Chat Sitesi

Başbakan’dan Suruç Açıklaması: Zanlıların PKK Sempatizanı Olarak Poliste Kayıtları Var

Başbakan Binali Yıldırım Şanlıurfa’da yaşanan saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Yıldırım ”zanlıların PKK sempatizanı olarak poliste kayıtları var” dedi.

”ZANLILARIN POLİSTE PKK SEMPATİZANI OLARAK KAYITLARI VAR”

Yıldırım, Suruç’ta AK Partililere yönelik silahlı saldırıya ilişkin şunları kaydetti:

‘Emniyet, valimiz, kaymakam olayları yatıştırmak için gerekli gayreti gösteriyor. Şu anda kontrol altına alınmış durumda. Faillerin veya zanlıların PKK sempatizanı olduğu yönünde polisin kayıtları var, tespitleri var.’

”KANLA SEÇİM KAZANILMAZ”

Yıldırım, ‘Sebebi ne olursa olsun, zorla, kanla seçim kazanılmaz. Seçim demek demokrasi demek, seçim demek insanların iradelerini hür bir şekilde sandığa yansıtması demek.’ diye konuştu.

‘ÜMİT EDERİM Kİ ARKASINDA SİYASİ SEBEP YOKTUR’

Ölenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara şifa dileyen Binali Yıldırım şunları kaydetti: ‘Ümit ederim ki bu olay adi bir vakadır, arkasında herhangi bir siyasi sebep yoktur. Eğer öyle ise tabii ki sonuçları çok daha farklı olur. Ben bu vesileyle seçime sayılı günler kalarak bu mübarek günde bütün vatandaşlarımızın sükunet içinde birbirlerine tahammül içinde mübarek günleri ihya etmeleri ve seçime ülkemizin vakarına yaraşır bir şekilde girmelerini özellikle istirham ediyorum. Güzel günleri, coşkulu günleri, acılı günlere dönüştürmeye hakkımız yok.’

Bir önceki yazımız olan Bakan Soylu: Suruç'ta Önceden Kurgulanmış Bir Durum Söz Konusu başlıklı makalemizde haber, haberi ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

oyun hilesi indir