yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

2019 Merkezi Yönetim Bütçe Görüşmeleri

2019 Merkezi Yönetim bütçe görüşmeleri
Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay:
‘ Cumhurbaşkanlığı’na doğrudan bağılı 4 ofis, 9 Politika Kurulu ve bakanlıklar ile dinamik bir yapısallık sağlanarak, milletimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap verilecek, gelişmelere hızlı uyum sağlanacak, doğru ve sürdürülebilir politikalar geliştirecek bir sistem oluşturulması hedeflenmiştir’

ANKARA – Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay,’Cumhurbaşkanlığı’na doğrudan bağılı 4 ofis, 9 Politika Kurulu ve Bakanlıklar ile dinamik bir yapısallık sağlanarak, milletimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap verilecek, gelişmelere hızlı uyum sağlanacak, doğru ve sürdürülebilir politikalar geliştirecek bir sistem oluşturulması hedeflenmiştir’ dedi.
Oktay, Plan ve Bütçe Komisyonu’nda düzenlenen 2019 Merkezi Yönetim Bütçe görüşmelerine katıldı ve Cumhurbaşkanlığı bütçesine ilişkin sunum yaptı.
Oktay Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi hakkında bilgi vererek, Bakanlık sayısını n 16’ya düşürüldüğünü söyledi. Oktay, ‘Cumhurbaşkanı Yardımcısı, 1 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 17. maddesi uyarınca, Cumhurbaşkanı tarafından verilen görevleri yerine getirir. Ayrıca gerekli durumlarda Cumhurbaşkanı’na vekalet ve temsil görevlerini icra eder. Cumhurbaşkanlığı’na doğrudan bağılı 4 ofis, 9 Politika Kurulu ve Bakanlıklar ile dinamik bir yapısallık sağlanarak, milletimizin ihtiyaçlarına hızlı cevap verilecek, gelişmelere hızlı uyum sağlanacak, doğru ve sürdürülebilir politikalar geliştirecek bir sistem oluşturulması hedeflenmiştir’ dedi.
Oktay, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ile Başbakanlık İletişim Merkezi’nin 10 temmuz 2018 tarihinde tek çatı altında toplandığını kaydederek, ‘Bu çerçevede 1 Ocak-18 Ekim tarihleri arasında Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi ile Başbakanlık İletişim Merkezi’ne toplamda 2 milyon 784 bin 220 başvuru ulaşmıştır. Söz konusu başvurularla ilgili, olarak toplam 2 milyon 433 bin 628 sevk ve cevaplama işlemi yapılmıştır. Türkiye’nin en büyük kütüphanesi olarak faaliyet gösterecek Cumhurbaşkanlığı Kütüphanesine yönelik çalışmalarımız da devam etmektedir. Kütüphane koleksiyonunda şu anda bir milyon 392 bin 815 adet yayın bulunmaktadır ve bu rakam her geçen gün artmaktadır’ şeklinde konuştu.
Oktay, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlık bütçesi hakkında bilgi verdi. Oktay şunları kaydetti:
‘Yeni kurulan ve faaliyetlerine başlayan Cumhurbaşkanlığı ofislerinden, Finans Ofisi için 5 milyon TL, İnsan Kaynakları Ofisi için 8.5 milyon TL, Dijital Dönüşüm Ofisi için 70 milyon TL, Yatırım Ofisi için 150 milyon TL olmak üzere toplam 233 milyon 500 bin TL başlangıç ödeneği öngörülmüştür. Herhangi bir afet gerçekleşmesi durumunda acil yardımların ilgili kuruluşlara aktarılmasıyla ilgili olan acil destek giderleri için 150 milyon TL; İçişleri Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığınca Barışı Destekleme ve Koruma Hizmetleri için 750 milyon TL ödenek öngörülmüştür. Devralınan görevler ve yeni kurulan birimlerle ilgili olarak 2019 bütçesinde bir milyar 295 milyon 500 bin TL ödenek teklifi yer almaktadır. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı’na kendisine verilen görevleri yerine getirmek üzere 2019 yılı için toplam 2 milyar 818 milyon 899 bin TL ödenek tahsisi öngörülmüştür.’
İletişim Başkanlığı’na dönüştürülen mülga Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü 2017 yılında toplam 315 milyon 305 bin TL ödenek tahsil edildiğini ve söz konusu ödeneğin yüzde 98.47 oranına tekabül eden 310 milyon 485 bin 984 TL’sinin kullanıldığını belirten Oktay, 2019 yılında İletişim Başkanlığı’na 344 milyon 531 bin TL ödenek tahsis edilmesinin öngörüldüğünü ifade etti.
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu 25 Ekim 2018 tarihi itibariyle 42 ilde bin 4 şirkete kayyum atadığını söyleyen Oktay, söz konusu şirketlerin 30 Eylül 2018 tarihi itibariyle büyüklüğünün 55.74 milyar TL, toplam cirolarının 21.95 milyar TL olduğunu aktardı.
Diyanet İşleri Başkanlığı 15 temmuz’dan itibaren dini istismar eden hain ve sinsi yapılara karşı milletin uyanık kalmasını sağlamak amacıyla bir çok faaliyet yürüttüğünü söyleyen Oktay, ‘2017 yılında Diyanet İşleri Başkanlığı’na toplam 7 milyar 153 milyon 29 bin TL ödenek tahsis edilmiş olup, kullanılan miktar 7 milyar 246 milyon 975 bin TL olmuştur. 2019 yılı için Diyanet İşleri Başkanlığı’na 10 milyar 445 milyon 979 bin TL ödenek tahsis edilmesi öngörülmüştür’ ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

AK Parti Sözcüsü Çelik: ‘İlk Gelen Bilgilere Göre; Donanım, Teçhizat Konusunda Problem Olmadığı…

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.