Son Dakika Siyaset Haberleri, Siyaset Haberleri Son Dakika, Siyaset Habeleri, Sesli Sohbet, Sesli Chat
BirinciSite.Org Sesli Sohbet Sesli Chat SitesiBirinciSite.Org Sesli Sohbet Kameralı Sesli Chat Sitesi

‘Sivil Öldürecek Olsak Etiler’den Başlarız’ Diyen Akit TV Sunucusuna AK Parti’den Tepki: Siz Kimsiniz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, NTV’de soruları yanıtladı. ‘Bir televizyon kanalının sunucusunun sözleri. TSK’nın Afrin’de sivil öldürmediğine vurgu yapmak isterken ‘Sivil öldürecek olsak Cihangir’den, Etiler’den başlarız; Nişantaşı var, TBMM var’ ifadelerini kullandı. Ne dersiniz?’ sorusuna ‘Apaçık bir provokasyondur, sabotajdır.’ diyerek tepki gösterdi.

İşte Ünal’ın açıklaması:

‘PROVOKASYON, SABOTAJ’

‘Kabul edilebilir, izah edilebilir bir şey değil. Bunu ifade eden kişiyle ilgili Küçükçekmece Savcılığı hemen soruşturma başlattı. Böyle bir şey apaçık bir provokasyondur, sabotajdır. Hangi kelimeyi bunun için kullanacaksınız.

‘SİZ KİMSİNİZ?’

Çıkacaksınız bir televizyon programında, ülkedeki bazı kesimleri hedef göstereceksiniz, ithamlarda bulunacaksınız. Bunu söyleme hakkını size kim veriyor, siz kimsiniz. Neyi temsilen böyle bir ifadeyi kullanıyorsunuz. Asla kabul etmeyeceğimiz, onaylamayacağımız; ülkenin birliğine ve beraberliğine yönelik bir sabotaj bu.

‘SORUŞTURMA BAŞLATILDI’

Adalet Bakanlığıyla da görüştüm, başlatılan bir soruşturma var. İlgili televizyon da, ilgili kişi hakkında gerekli işlemleri yaptı diye biliyorum, RTÜK de harekete geçecektir. Gözardı edilecek bir konu değil bu…’

Bir önceki yazımız olan Manavgat 3. İstihdam Fuarı Kapılarını Açıyor başlıklı makalemizde Ahmet Boztaş, AKM ve Ali Duru hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

yeni meslekler 2019